Haber

Japon Deprem Uzmanı Uyardı: “Marmara’yı Çok Kötü Bir Deprem Bekliyor”

Japon sarsıntı uzmanı Yoshinori Moriwaki, Kahramanmaraş ve Hatay’da yaşanan depremlerin ardından açıklamalarda bulundu. ‘Marmara’yı çok şiddetli bir deprem bekliyor. Moriwaki, “Denizdeki fay kırılırsa 7,7 veya 7,9 büyüklüğünde depremler olabilir” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük deprem 11 ili etkiledi. 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonucu binlerce insan hayatını kaybetti.

Yaşanan depremlerin ardından deprem riski yüksek olan yerlerde yaşayan vatandaşlar da tedirgin oluyor. Özellikle Marmara Bölgesi’nde yaşayanlar, beklenen İstanbul Depremi konusunda uzmanlar tarafından uyarılıyor.

Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, seminerinde Marmara Bölgesi’ni bekleyen depremle ilgili açıklamalarda bulundu.

Japon deprem uzmanı, “Türkiye’nin bugüne kadar enerji biriktirdiğini biliyoruz ancak bu enerji henüz kırılmadı. O nedenle depremler devam edebilir. Buna her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor.”

“Marmara’yı çok kötü bir deprem bekliyor” diyen Moriwaki, İstanbul depreminin Kahramanmaraş depreminden daha büyük olabileceğini sözlerine ekledi.

“Fay hattı denizde kırılırsa 7,9 büyüklüğüne ulaşabilir” diyen Yoshinori Moriwaki, böyle bir depremde can kaybının 6 Şubat depremindekinin iki veya üç katı olabileceğini sözlerine ekledi.

emirdagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu